שרת CLOUD STORAGE
אחסון שרת CLOUD STORAGE אתר הוא שטח וירטואלי הנמצא על שרתים פיזיים במקום כלשהו בעולם ובהם מאוחסנים קבצי האתר שלכם. באמצעות אחסון וחיבור הקבצים לאחסון ולדומיין ייעודי – תוכלו לחשוף את התכנים שלכם לגולשים דרך רשת האינטרנט ולאפשר לגולשים בארץ ובעולם להיכנס לאתר שלכם ולבצע בו פעולות שונות. שרת CLOUD STORAGE או שרת ענן אם תרצו הנו שטח אחסון המגובה דרך האינטרנט בכמה שרתים שונים. מתי נצטרך שרת אחסון בענן ומהם היתרונות שלו? על כך ננסה לענות ב3 דקות הקרובות.

ננסה להמחיש לכם מהו שרת COULD STORAGE באמצעות סיפור קצר:

דמיינו לעצמכם שרכשתם אדמה שהיא רק שלכם ואתם מחליטים מה לעשות אתה. אתם יכולים לגדל בה מוצרים חקלאיים, לבנות בית, מחסן, מה שתרצו. אתם קובעים מה יהיה על האדמה הזו ומה תעשו בה והיא כל כולה לטובת מטרה אחת. מטאפורה זו מגבילה לשרת ייעודי. בשרת זה אתם יכולים להעלות את האתר/הפרויקט שלכם, לבצע בו שינויים ככל שתצטרכו ולפעול במסגרת "השטח" שלכם. עכשיו דמיינו שיש לכם עוד כמה שותפים על אותה אדמה. כלומר, אתם לא יכולים לעשות מה שאתם רוצים אלא שלכל אחד מוקצה חלקת אדמה משלו כמו לכל שותף בחלקת האדמה. מצד אחד יש לכם את החלקה הקטנה שלכם בתוך החלקה הגדולה ויתר השותפים מתחלקים בעלויות של האדמה הגדולה ומצד שני אין לכם יותר מדי חופשיות וכי עומס על השרת בשל כלל האתרים שבו עשוי גם לפגוע בכם. זהו שרת שיתופי, כמו שרת VPS לדוגמה. שרת בענן הנו שרת אשר מגובה על כמה שרתים ותוכלו לשחק עם החבילה בצורה דינמית ומיידית בהתאם לצרכים שלכם. למעשה אם נרצה לקשר את זה לדוגמאות בסיפורים שלנו, זה כמו לרכוש חלקת אדמה בשטח גדול מאוד שכאשר תצטרכו יותר אדמה, לא תצטרכו להתנגש עם שותפים או אנשים אחרים, אלא להרוויח ולהקטין את השטח שלכם לפי הצורך שלכם. כמו כן גם במידה וחס וחלילה השדה שלכם נשרף לכם השדה אז אתם מגובים מבחינת שטח נוסף ולא שרוף. כך שרת בענן למעשה מגבה את התכנים שלכם על כמה שרתים שונים ובמקרה של שרת שנופל האתר שלכם עדיין באוויר ואתם לא צריכים לדאוג. כמו כן מדובר בפתרון דינמי ונגיש שמאפשר לכם להקטין ולהגדיל את החבילה בקלות ובמהירות ללא בעיה.

שרת CLOUD STORAGE  כמה זה עולה לי?

שרתי אחסון בענן, בדומה לשרתים שיתופיים, הנם מוזלים יחסית ותוכלו בכמה עשרות שקלים לחודש להשיג לכם שטח אחסון משלכם עם גיבוי בענן. ישנן חבילות גדולות ויקרות יותר כמובן אך כדאי להתייעץ עם מומחה לגבי גודל החבילה הנדרשת עבורכם וכמובן להגדיל/להקטין את החבילה בהתאם לצורך לאורך הזמן.

שרת CLOUD STORAGE  מה קורה במידה ואין לי ניסיון בהתנהלות עם שרתים?

מרבית בעלי האתרים הנם אנשים שלמעשה אין להם ניסיון בהתעסקות עם שרתים או שפות תכנות כאלה ואחרות אלא בעלי עסקים המעוניינים באתר לעסק שלהם. במקרה כזה תרצו בונה אתרים מקצועי המבין היטב גם באחזקת אתרים על שרתים שונים וידע להתאים לכם את האחסון הטוב ביותר, בתקציב שלכם, עבור האתר שלכם. כמו כן תוכלו לשלב שירותים שונים של תחזוקת האתר וכך להיות בטוחים שהוא בידיים טובות כמו שירותי תוכן, שירותי פרסום וכו'. תשלום עבור שירותים אלו ואחרים אצל חברת בניית האתרים אצלה בניתם את האתר, יסייע לכם גם במקרים של תקלות שבהן איש המקצוע המטפל בכם יוכל לדאוג לשחזור האתר דרך השרת וביצוע התאמות שונות בקוד לפי הצורך.  

סרטון על שרת CLOUD STORAGE

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email