אחסון אתר דרופל
אחסון אתר דרופלבעידן הדיגיטלי שאנו חיים בו כיום יש כמה אפשרויות לבניית אתר אינטרנט: אפשר להשתמש באתר חינמי המאפשר לך להקים אתר בחינם עם הגבלות מסוימות (בדרך כלל סאב דומיין של אותו אתר, שימוש באתר עם פרסומות מטעמם וכו') – שזה מתאים עבור ילדים הרוצים לפתוח לראשונה בלוג משלהם וללא עלות, אולם עבור בעלי עסקים המעוניינים לפתוח אתר לעסק שלהם – לרוב ישתמשו בחברת בניית אתר שתבנה להם את האתר בתכנות מלא או בשימוש במערכת ניהול תוכן קיימת. מערכות ניהול תוכן קיימות לדוגמה הן: וורדפרס, ג'ומלה וכמובן דרופל. דרופל נחשבת למערכת פופולרית מאוד, בעלת שרתים חזקים ומאובטחים ומתאימים לאתרים גדולים ו/או אתרים האוספים מידע רגיש על משתמשים כמו פרטי תשלום, כתובות ועוד. אחסון אתר DRUPAL צריך להתאים במיוחד לאתרים מסוג זה ולכן כדאי ללמוד יותר על הנושא לפני סגירת אחסון בחברה מסוימת.

ההשווה בין דרופל למערכות ניהול תוכן אחרות ומה עדיף?

מכיוון שמדובר במערכת תוכן פופולרית שמאות אלפי אנשים ברחבי העולם משתמשים בה, לא מן הנמנע שישוו את דרופל למערכות תוכן פופולריות אחרות כמו וורדפרס או ג'ומלה למשל. דרופל ידוע כמערכת מסובכת ומורכבת יותר מהשתיים האחרות אולם גם חזקה יותר ומאובטחת יותר. לכן לכל אחד יש את העדפות שלו. מה שבטוח – על מנת לתפעל את האתר שלכם עם דרופל תצטרכו מתכנת שיודע PHP או כמובן לדעת PHP בעצמכם. גם תפעולו השוטף של האתר לא ממש פשוט ותצטרכו איש מקצוע מנוסה שיבצע את העבודה עבורכם.

בחירת אחסון מתאים לאתר דרופל:

גם במערכת של דרופל כמו במערכות ניהול תוכן של וורדפרס וג'ומלה יש התאמות שונות שצריכות להיות בשרת ושדרופל דורשת. מכיוון שמדובר במערכת מאובטחת וחזקה יותר וכן מסובכת יותר, היא גם מציבה דרישות שרת מעט יותר מורכבות. ניתן אומנם להפעיל אתר במערכת דרופל על שרתי לינוקס או ווינדואוס בדומה לוורדפרס וג'ומלה, אולם ניתן להפעיל מערכות דרופל על שרתי NGINX אולם אלה פחות פופולריים במחוזותינו וגם חבל להסתבך עם השרתים הללו. אחסון דרופל בסיסי ידרוש לפחות 15MB שטח, עוד ללא תבניות, תמונות, מודולים ותוספים שונים. השרתים צריכים להיות מוגדרים ללאמפ, לתמוך בPHP ומסד הנתונים צריך להיות מסוג MYSQL כמובן.

אחסון אתר דרופל– כמה זה עולה לי?

אחסון אתר DRUPAL יעשה לרוב על שרתי VPS כך שלמעשה מדובר על שרתים שיתופיים. אתם כן רוצים לוודא שהאתר שלכם מקבל משתמש וסיסמה ייחודיים משלו מה שנהוג בשרת VPS ושכן יש לכם את התאימות הנדרשות לאתר דרופל על מנת למנוע תקלות באתר עבורכם ועבור הגולשים שלכם. עלות השרת יכולה להיות כמה עשרות שקלים בחודש. יש הבדל בין 30 ל80 שקל בחודש ולכן כדאי לבדוק הצעות מחיר ומה אתם מקבלים בתמורה למחיר שלכם. אל תתפשרו על שרת טוב, חזק ומאובטח – גם במחיר של עוד כמה שקלים בחודש.

יתרונות וחסרונות בשימוש בדרופל ושורה תחתונה:

למערכת ניהול התוכן של דרופל יש כמובן יתרונות וחסרונות כמו לכל מערכת. מצד אחד היא מתקדמת, מאובטחת וחזקה מאוד. נהדרת לאתרים חזקים, אתרי חנויות אונליין המחזיקות בפרטי אשראי של לקוחות וכתובות מגורים וכמובן גם נהדרת לפורטלים ואתרים גדולים. מצד שני המערכת מסובכת לתפעול ודורשת מתכנת עם ידע בPHP כדי לבצע עדכונים, פעולות ולהפעיל את האתר. ההתקנה של המערכת יכולה להיות פשוטה ברוב פאנלי הניהול של מערכות האחסון אשר מאפשרים התקנה כמעט אוטומטית בלחיצת כפתור אולם תצטרכו לבצע את ההתאמות הנדרשות לאתר שלכם.  

סרטון על אחסון אתר דרופל

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email