קלאודפלייר CDN

רשת אספקת תוכן קלאודפלייר  או CDN בקיצור של הביטוי בשפה האנגלית, הנה רשת שבאמצעותה ניתן לפזר את התוכן שלנו על פני כמה וכמה שרתים. 

יש לכך יתרונות רבים עליהם נרחיב בהמשך, אולם דעו כי מדובר בשירות חינמי, עם אופציה לשירות מתקדם יותר בתשלום, כאשר כל אחד יכול להירשם בקלות ולחבר את האתר שלו לקלאודפלייר. 

במידה ואתם עובדקלאודפלייר CDNים מול חברת בניית אתרים, תוכלו לבקש מהחברה לחבר אתכם לקלאודפלייר.

ראשית – במה מדובר?

שירות CLOUDFLARE בעצם שומר את התוכן (המטמון) שלכם על פני שרתים שונים. השירות עושה זאת באופן אוטומטי לאחר שפתחתם משתמש והתאמתם את האתר שלכם עם כתובות הDNS שקיבלת מקלאודפלייר. 

חשוב להבין כי מערכת קלאודפלייר שהיא רשת ארגון תוכן (CDN) ויש שני סוגי CDN: שירות דחיפה ידנית ושירות דחיפה אוטומטי. בראשון אתם בוחרים אלו קבצים יועברו לשרת המרכזי של הCDN ואילו יישארו בשרת הרגיל של הCDN ובאפשרות השנייה העברת הקבצים מתבצעת באופן אוטומטי באמצעות סינון של המערכת.

קלאודפלייר – הכירו קודם את החסרונות:

רגע לפני שאתם רואים את נקודות האור של השירות הזה, חשוב שתכירו גם את החסרונות שלו כדי לקבל החלטה מושכלת מתי להשתמש בו. הוא בהחלט מספק כמה יתרונות נהדרים אולם החסרונות שלו גם כן חשובים: במידה ותרצו שירות CDN מתקדם ואיכותי יותר, תצטרכו כן לשלם כסף, על אף שהשימוש הבסיסי בו הוא בחינם. 

לעתים יכולות להיות תקלות בתצוגה באתר בשל תקלות בזיכרון המטמון שלכם. העמודים שלכם יטענו באופן איטי יותר מכיוון שהקבצים שלכם מנותבים לשרת איי שם בעולם וטעינת הקבצים עשויה להימשך מעט יותר זמן מאשר בשרת מקומי. 

וכמובן ששימוש במערכת זו יפגע בקידום האורגני בכמה פרמטרים שונים. על כן אם האתר שלכם הנו אתר שאתם משקיעים בקידום האורגני שלו עדיף שלא תעלו אותו על קלאודפלייר.

אלה הסיבות מדוע כן תרצו קלאודפלייר:

  • פיזור העומסים על השרת. למעשה זהו היתרון העיקרי והמרכזי של שימוש בקלאודפלייר. הוא מפזר את התכנים שלכם על פני שרתים ושונים וחוסך שימוש במשאבים הנדרשים על ידי השרת. בכך הוא משפר את ביצועי האתר, מפחית את הסיכון שלו לקרוס תחת העומס וכמובן לא כן התכנים נמצאים תחת שרת אחד.
  • שימוש בשרתים שונים – בהמשך לסעיף הקודם – במקרה ששרת אחד נופל, האתר יישאר באוויר תחת שרת אחר מכיוון שהקבצים שלכם מאוחסנים על כמה שרתים בענן.
  • שיפור חוויית השימוש באתר – ישנו ניצול מקסימלי של רוחב הפס של האתר שלכם ועל כן הגולשים מקבלים את התצורה הטובה ביותר של האתר ונוחות הגלישה בו.
  • כמובן – אבטחה – שימוש בקלאודפלייר CDN מספק לנו עוד שכבת הגנה לאתר, מפחיתה את הסיכון של האתר לקורס בשל בקשות רבות על השרת ואלה מסוננות על ידי שרתי הCDN טרם ההגעה לשרת המרכזי.

מה צריך לעשות כדי להתחבר לקלאודפלייר?

כדי להתקין קלאודפלייר על האתר שלכם אתם צריכים להיכנס לאתר שלהם, להירשם ולהוסיף את הדומיין שלכם.

לאחר מכן תקבלו כתובות DNS של CLOUDFLARE CDN אותם תצטרכו לחבר בחשבון הדומיינים שלכם.

לאחר שביצעתם את זה תתנו לקלאודפלייר כמה שעות ועד 24 שעות מקסימום לעדכן את כתובות ה-DNS החדשות וזה הכול. השרת שלהם יקבל כעת את הקבצים שלכם וישמור אותם על כמה שרתים.

אם אתם מתלבטים בנוגע לשימוש בקלאודפלייר CDN או באופן כללי היכן לאחסן את האתרים שלכם, מה לעשות כדי לאבטח את האתרים שלכם יותר וכיצד לשפר את ביצועי הגלישה באתר שלכם.

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

סרטון על קלאודפלייר CDN

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email